Zabieg dla mężczyzn – dlaczego warto?

Obecnie coraz więcej mężczyzn zaczyna dbać o swój wygląd. Niejednokrotnie jednak panuje opinia, że to mało męskie. Panowie… dbacie o swoje  sylwetki, ale często zapominacie o swojej cerze, która zazwyczaj jest poszarzała, pełna zaskórników lub przesuszona i podrażniona chociażby przez codzienne golenie. Chodzenie na siłownię, dieta to nie wszystko… Zadbana cera to wizytówka człowieka sukcesu, nie ważne na jakim jest szczeblu kariery.

Męska skóra jest około 20-25% grubsza i bardziej szorstka od kobiecej. Procesy starzenia przychodzą znacznie później, ale gdy już się pojawią są wyraźniej widoczne. Wszystko za sprawą androgenów (męskich hormonów). Szybciej można zauważyć za to zmarszczki mimiczne powstałe przez mięśnie przywłośne, których mężczyźni mają znacznie więcej niż kobiety.  Mężczyźni z reguły bardziej się pocą ze względu na dużo większą ilość gruczołów ekrynowych. Mają więcej gruczołów łojowych przez co wydzielają więcej sebum (większa skłonność do trądziku). Kolor skóry jest zazwyczaj o ton ciemniejszy za sprawą większej ilości melaniny, a męskie pH bardziej kwaśne niż kobiece. Ilość mieszków włosowych na twarzy jest znacznie większa niż u kobiet za sprawą testosteronu. Mężczyźni narażeni są również bardziej na nowotwory skóry, z uwagi na brak stosowania produktów chroniących przed promieniowaniem UV. Suchość skóry najczęściej spotykana jest u panów w miastach, gdzie bardziej są narażeni na zanieczyszczenie środowiska, przebywanie w pomieszczeniach z klimatyzacją czy stres.

Drogi Mężczyzno jeśli myślisz, że Twoja skóra przetrwa wszystko i jest tak samo twarda to jesteś w błędzie! Golenie, słońce, dym papierosowy, alkohol i mała ilość snu. To daleka droga do atrakcyjnego wyglądu.

Aby utrzymać Twoją skórę w dobrej kondycji potrzebna jest codzienna pielęgnacja i stosowanie kosmetyków dobranych do potrzeb Twojej skóry (to tylko 5 minut w ciągu dnia). W tym chętnie pomoże Tobie Innowacyjna Kosmetologia. Dobierzemy specjalistyczne kosmetyki do codziennej pielęgnacji i zabiegi, wszystko z męską nutą zapachową, aby zaradzić problemom skórnym, jak i pomóc się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy.

 

mgr kosmetologii Kinga Krasińska

Leave a Comment