Jak nie stresować się odchudzaniem?

Niewątpliwie odchudzanie to długi proces, który wymaga od nas cierpliwości i systematyczności. W zależności od tego, jak dużo kilogramów chcemy zrzucić, wydłuża się czas oczekiwań na wymarzony efekt. Bywa też tak, iż jest to okres bardzo stresujący i nerwowy. Innowacyjna Kosmetologia podpowiada, co można zrobić, by tego uniknąć.

Na początku wyznaczamy swój cel. Może to  być konkretna liczba kilogramów, zmniejszony obwód w talii o np. 10 cm, czy też przyrost masy mięśniowej. Cel musi być dostosowany do naszych możliwości fizycznych, a także realny, możliwy do osiągnięcia.

Nabieramy pewności siebie! Musimy wiedzieć, dokąd zmierzamy. Jaki mamy cel w odchudzaniu? Przede wszystkim robimy to dla siebie, musimy podobać się same sobie. Róbmy to dla zdrowia, dobrego samopoczucia, większej pewności siebie i wyższej samooceny. Na kolejnym miejscu może znaleźć się inna osoba, dla której chcemy zmienić swoją sylwetkę.
Planujemy swój sukces! Zharmonizowana dieta, nawadnianie, regularne treningi, odpowiednia ilość snu, czas na regenerację i relaks… Rzeczy, o których musimy pamiętać jest dużo. A jak wpleść je wszystkie w rzeczywistość?  Najlepszym sposobem bezie dzienniczek, w którym zapisywać będziemy swój plan dnia od ilości snu, konkretnych posiłków, do precyzyjnej listy zakupów. Dzięki temu żaden ważny element nie umknie naszej uwadze!

Jesteśmy konsekwentne! Wymagajmy od siebie, dążmy do wyznaczonych celów, bądźmy konkretne, zdecydowane i zdyscyplinowane. Jeśli nie będziemy wymagać od siebie konkretnych postaw, łatwo pozwolimy sobie na złamanie naszych postanowień. Podjadanie, pomijanie treningów, jeden cukierek w ciągu dnia- brzmi znajomo? Aby osiągnąć wymarzony sukces, musimy być nadzwyczaj konsekwentne.

Dajemy sobie czas! Nie oczekujmy na efekt ”’wow” zaraz po rozpoczęciu działania. Odchudzanie to proces, na który musimy poświęcić uwagę. Żadna głodówka lub inne błyskawiczne  metody nam nie pomogą. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego nie natychmiastowe czynności, ale systematyczność jest jego sprzymierzeńcem.

Nagradzajmy się! To najlepsza metoda, dająca nam mnóstwo motywacji i radości. Pamiętajmy, że nagrodą nie powinno być jedzenie. Dobrym pomysłem będzie zabieg kosmetologiczny, o którym marzymy od roku, masaż, spacer z przyjaciółką, zakup dobrej książki, wyjście do kina, na basen lub po prostu miły wieczór w towarzystwie bliskich osób.

Na koniec musimy zdać sobie sprawę, że wszystkie nasze czynności muszą dążyć do poprawy zdrowia i stylu życia. Dieta nie musi być bez smaku, a odchudzanie nie musi być katorgą! Traktujemy to jako przejście na zdrowy styl życia. Porzucamy złe nawyki, wybierając świadomie  drogę ku lepszej jakości życia. Nie bójmy się zawalczyć o siebie, nawet jeśli wymaga to czasu. Kontrolujmy każde nasze postępowanie, a osiągnięcie celu będzie w zasięgu ręki.

Sylwia Ciołko

Leave a Comment